ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM KÜNYE

    

   
ONLAR HER TÜRLÜ ÖVGÜYÜ HAK EDIYORLAR.Ekim 10 2014
4046 Sayılı Yasa ile Atamaları yapılan Araştırmacı ( Ö ) Arkadaşların  Dikkatine !

4046 Sayılı Yasa ile Atamaları yapılan Araştırmacı ( Ö ) Arkadaşların Dikkatine !

Tarih Ekim 21 2013, 16:32 Editör Hidayet SARI

4046 sayılı Özelleştirme yasası gereği Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür unvanına kadar olan yöneticiler,

        Değerli arkadaşlar, Araştırmacılar İtibarlarının iadesini istiyor  rumuzlu foruma; 9 Ekim 2013 tarihinde balestal rumuzlu meslektaşımızın kaleme aldığı yazısında Aynen" Tüm araştırmacı arkadaşlara iyi bir haber vermek istiyorum. Araştırmacıların mağduriyetinin giderilmesi yönünde nihayet karar alındığı, Memur-Sen ve Çalışma Bakanlığı bürokratlarının çalışmaya başladığı haberini aldım. İnşallah bu kez mağduriyetler çözülecek.Milletvekilimiz Sayın Sıtkı GÜVENÇ başta olmak üzere milletvekilleri Sağlık Komisyonun'da konuyu görüşmüşler. 4046 Sayılı Yasa ile atanan araştırmacıların torba kanun kapsamı dışında bırakılmaması için görüşme imkanı olanlar görüşssün, olamayanlar faks yada mail göndersin. İnşallah bu kez olacak" Denilmektedir.
        
        Arkadaşımızın  önerisine istinaden 21.10.2013 tarihinde Sayın vekilimiz Sıtkı GÜVENÇ'in  mailine Aynen " 4046 sayılı Özelleştirme yasası gereği Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür unvanına kadar olan yöneticiler, Kamu kurum ve kuruluşlarına aktarılırken Araştırmacı unvanı ile aktarıldığı, Özelleştirme ile atanan Araştırmacıların Araştırmacı (Ö ) olarak belirtildiği, bunlara ilaveten 657 sayılı kanunun 91 maddesine göre atanan Araştırmacılar, 6191 Sayılı kanun ile Yaş kararları hükümleri gerekçe gösterilerek, Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişiği kesilen subay kardeşlerimizden atanan Araştırmacılar ve son olarak 633, 635, 636, 640, 644, 645, 649, 655, 656, 657, 662, 663, 664 ve 665 sayılı KHK'lar ile Unvanı kaldırılan yöneticilerin bir kısmının da Araştırmacı olarak atandıkları malumlarınızdır. Sayın vekilim Sağlık Bakanlığının yeniden yapılanması sonucunda Araştırmacı unvanı ile atamaları yapılan personellerin özlük haklarının iadesi amacıyla çıkarılması öngörülen Torba yasaya hüküm konması süratiyle giderilmesi hususundaki çalışmalarınızı takdirle karşılamaktayız. Söz konusu çalışmanıza 4046 Sayılı Özelleştirme yasası ile işyerlerimizin özelleştirilmesi sonucunda Araştırmacı ( Ö ) unvanı ile ataması yapılan bizlerinde mağduriyetlerinin asker araştırmacılarda yapıldığı üzere, özlük haklarımızın özelleştirilmeden önceki unvanlarımız esas alınmak üzere, işlem yapılmasının sağlanmasını teminen, hazırlanmakta olan torba yasada yer alması için tarafınızdan çalışma yapılması hususunu arz ederim. " şeklinde mail göndermiş buılunmaktayım.
     
        Arkadaşlar, yukarıda belirtilen özlük haklarımızn iadesi  hususlarında  Milletvekili düzeyinde yürütlmekte olan faaliyetlerin,  dernek yönetimimizin yaptığı girişimlerin  semeresi olduğunu düşünüyorum.Bahsi geçen hususta  özverili çalışmalarından dolayı başta dernek başkanımız Sayın Unsal ALDEMİR olmak üzere, tüm dernek yönetimine özverili çalışmalarından dolayı  teşekkür eder,tüm arkadaşların gereken duyarlılığı göstermeleri temennisiyle, hepinize sevgi ve saygılar sunarım.

Bu haber 29260 defa okunmuştur.

Okumuş olduğunuz haber hakkında yorum yazabilirsiniz ...
Paylaş

GÜNCEL HABERLER

TURFANDA YÖNETİCİLER!.

TURFANDA YÖNETİCİLER!. Turfanda Yöneticiler....

1709 ŞUBE MÜDÜRÜ ATAMASINA YÜRÜTMEYİ DURDURMA VERİLDİ!..

1709 ŞUBE MÜDÜRÜ ATAMASINA YÜRÜTMEYİ DURDURMA VERİLDİ!.. Ankara Bölge İdare Mahkemesi MEB’in dershane yasasından sonra sadece sözlü mülakatla atadığı bin 709 şube müdürü iç...

HAVA DURUMU

GALERİ

BÜTÜN HAKLARI SAKLIDIR
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yaza<srlık Başvurusu

Sitemizde yayınlanan yazı, karikatür, fotoğraf ve haberlerin tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Altyap: MyDesign Haber Sistemi

tasarım-ISKTASARIM